Δευτέρα, 26 Φεβρουαρίου 2024 15:00

Βιολογία & Επικοινωνία της Επιστήμης | Biology & Scientific Communication

Στο εαρινό εξάμηνο προσφέρεται το μάθημα της Βιολογίας & Επικοινωνίας της Επιστήμης (Biology & Scientific Communication).

Παρακάτω είναι η σελίδα του μαθήματος στο ecourse (δεν απαιτείται κλειδί εγγραφής).

Το μάθημα έχει ως στόχο να βοηθήσει τους/τις φοιτητές/τριες να κατανοήσουν βασικές στρατηγικές επικοινωνίας της επιστήμης. Οι φοιτητές/τριες αναμένεται να συμμετέχουν ενεργά στις δραστηριότητες της τάξης κατά τη διάρκεια του εξαμήνου. Η γλώσσα του μαθήματος είναι η αγγλική και η κύρια ενασχόληση αφορά στην επιστήμη της Βιολογίας.

Το μάθημα ανήκει στον κύκλο απόκτησης πιστοποιητικού Διδακτικής & Παιδαγωγικής Επάρκειας.

Περισσότερες πληροφορίες και διευκρινίσεις θα δοθούν στην πρώτη συνάντηση, την Τρίτη 27/2 στις 17:15 (αίθουσα Α, νέο κτίριο) ή διαφορετικά εξ αποστάσεως.

Οι διδάσκοντες,

Λευκοθέα-Βασιλική Ανδρέου