Παρασκευή, 15 Ιουλίου 2022 14:51

Βίντεο "Περιβαλλοντικές Σπουδές στο Τμήμα ΒΕΤ του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων"

Αυτό το βίντεο έχει στόχο να προσελκύσει φοιτητές που θέλουν να κάνουν σπουδές στις περιβαλλοντικές επιστήμες και να ενημερώσει το ευρύτερο κοινό για το έργο και τις δραστηριότητες του Τμήματος ΒΕΤ. Δίνει μια εικόνα των εργαστηρίων του Τμήματός μας, των ανθρώπων που τα στελεχώνουν όπως και των δραστηριοτήτων και ερευνητικών ενδιαφερόντων τους καθώς και του σταθμού πεδίου (ΠΑΛΑΣΕ) στο Ζαγόρι, όπου διεξάγονται εκπαιδευτικές δραστηριότητες του ΒΕΤ και πολλές άλλες εκδηλώσεις. Δίνει επίσης και μια εικόνα του εντυπωσιακού περιβάλλοντος της ευρύτερης περιοχής, εξαιρετικά πλούσιας σε βιολογική και πολιτισμική ποικιλότητα, με τα υπέροχα τα βουνά και τους άλλους εντυπωσιακούς φυσικούς σχηματισμούς.

Σύνδεσμος: https://youtu.be/iv7LIOodisk

Θα είναι χρήσιμο σε απόφοιτους της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που χρειάζεται να αποφασίσουν για τις σπουδές τους. Προωθήστε το σε φίλους και γνωστούς σας πριν κλείσουν τα μηχανογραφικά.