Δευτέρα, 09 Δεκεμβρίου 2013 14:35

Χρηματοδοτούμενες θέσεις Υποψηφίων Διδακτόρων

Προς ενημέρωση σας:

Χρηματοδοτούμενες θέσεις Υποψηφίων Διδακτόρων στο Εργαστήριο Βιοχημείας του Τμήματος Ιατρικης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στη Λάρισα.

Το Εργαστήριο Βιοχημείας του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (http://www.med.uth.gr/biochemistry/index.html ) προσκαλεί αιτήσεις ενδιαφέροντος για εκπόνηση Διδακτορικής Διατριβής στα πλαίσια χρηματοδοτούμενου Ερευνητικού Προγράμματος της Δράσης Αριστεία ΙΙ με θέμα:

"Στόχευση των επαγόμενων από την υποξία μεταγραφικών παραγόντων HIF στη φλεγμονή και τον καρκίνο".

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να είναι πτυχιούχοι Α.Ε.Ι. και κάτοχοι Μ.Δ.Ε. ή απόφοιτοι Τμήματος τουλάχιστον πενταετούς διάρκειας φοίτησης με αντικείμενα σπουδών και ερευνητική εμπειρία συναφή με Βιοχημεία, Μοριακή & Κυτταρική Βιολογία και το παραπάνω θέμα. Η  διάρκεια έμμισθης απασχόλησης των υποψηφίων που θα επιλεγούν θα είναι 12-18 μήνες με πιθανότητα ανανέωσης.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν ηλεκτρονικά επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος, αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα και στοιχεία επικοινωνίας δύο ατόμων που μπορούν  να προσφέρουν ακαδημαϊκές συστάσεις στον Επιστημονικό Υπεύθυνο του Προγράμματος Καθ.κ.Γεώργιο Σίμο (email:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ).