Πέμπτη, 20 Ιουνίου 2019 15:04

Διάλεξη: Climate Change, Human Responsibility and the Deep Future

Το Εργατήριο Οικολογίας του ΒΕΤ, μαζί με το ΔΣ του ΠΑΛΑΣΕ (Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων - Λαμπριάδειος Σταθμός Έρευνας), σας προσκαλεί σε διάλεξη με θέμα την Κλιματική Αλλαγή την Τετάρτη 26 Ιουνίου 2019 και ώρα 19:30.

Climate Change, Human Responsibility and the Deep Future

Richard W. Miller, Ph.D.

Professor of Sustainability Studies &

Professor of Philosophical and Systematic Theology

Creighton University, USA.

Η διάλεξη θα λάβει χώρα στη Mεγάλη Αίθουσα, ΠΑΛΑΣΕ (Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων – Λαμπριάδειος Σταθμός Έρευνας) στα Άνω Πεδινά Ζαγορίου.

διάλεξη πραγματοποιείται στο πλαίσιο των «Διαλέξεων του ΠΑΛΑΣΕ» και εντάσσεται στο πρόγραμμα του θερινού σχολείου GSS που πραγματοποιείται στο ΠΑΛΑΣΕ κάθε χρόνο από το 2014. Oστόχος μας είναι να ενημερωθούμε και να συζητήσουμε σχετικά με τις διαφορετικές προσεγγίσεις που υπάρχουν σήμερα στα σημαντικότερα παγκόσμια περιβαλλοντικά και επιστημονικά ζητήματα και να τα προσεγγίσουμε από μια μεγάλη ποικιλία προοπτικών. Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί στην Αγγλική γλώσσα. Θα ακολουθήσει συζήτηση.