Αικατερίνη Βαρέλη

Τρίτη, 27 Σεπτεμβρίου 2022 14:46

Έναρξη μαθημάτων Βιολογίας Ι

Αφορά τους πρωτοετείς φοιτητές/φοιτήτριες

Η έναρξη του μαθήματος της Βιολογίας θα γίνει την Πέμπτη 6/10 σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Η αίθουσα διδασκαλίας βρίσκεται  μεταβατικό κτίριο, στον ίδιο όροφα με την γραμματεία.

Παρακαλώ να φοράτε μάσκα.

Η έναρξη των εργαστηρίων Βιολογίας θα προσδιοριστεί με νεώτερη ανακοίνωση.

Παρακαλώ να εγγραφείτε στο e course του μαθήματος, γιατί από εκεί θα γίνεται στο εξής η επικοινωνία μας.

Καλωσορίσατε!

Τρίτη, 06 Σεπτεμβρίου 2022 11:47

Πρακτική άσκηση

Αφορά αποκλειστικά φοιτητές/φοιτήτριες για τους οποίους έχω οριστεί υπεύθυνη για την πρακτική άσκηση.

Σας υπενθυμίζω ότι μετά την ολοκλήρωση της πρακτικής σας άσκησης,

είστε υποχρεωμένοι να μου καταθέσετε ηλεκτρονικά το βιβλίο της πρακτικής άσκησης, ωστε να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Σας υπενθυμίζω, ότι όλες οι πληροφορίες  για την εξέταση της Βιολογίας Ι  είναι αναρτημένες στο ecourse του μαθήματος.

Η εξέταση αφορά μόνο τους φοιτητές απί πτυχίω.

Σας υπενθυμίζω ότι.

1. Απαραίτητη προυπόθεση για την συμμετοχή σας στην εξέταση του μαθήματος είναι η εγγραφή σας στο e course του μαθήματος.

2. Η συμμετοχή στην εξέταση της Βιολογίας ΙΙ αφορά μόνο τους φοιτητές επί πτυχίω.

Δευτέρα, 19 Οκτωβρίου 2020 08:49

Βιολογία Ι Εγγραφή στο e-course

Για όσους δεν έχουν εγγραφεί στο e course.

Ο κωδικός σας για τις διαλέξεις του μαθήματος στην πλατφόρμα  Μ. Τeems είναι sqy7wcm.

Ολοκληρώστε την εγγραφή σας και οι εισαχθένετες με ειδικές κατηγορίες το συντομότερο δυνατόν.

Ο κωδικός σύνδεσης για το Μάθημα Βιολογία Ι είναι: https://meet.google.com/don-qbyy-gms

Παρασκευή, 09 Οκτωβρίου 2020 17:49

Έναρξη Βιολογίας Ι

Σας υπενθυμίζω ότι οι παραδόσεις της θεωρίας της Βιολογίας θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 14 Οκτωβρίου, στις 10:00, μέσω της πλατφόρμας Google Meet. O σχετικός σύνδεσμος για τη συμμετοχή στην τηλεδιάλεξη θα κοινοποιηθεί λίγο πριν την έναρξη του μαθήματος.

Η πρώτη εργαστηριακή άσκηση θα πραγματοποιηθεί για τις ομάδες 1-έως και 4 την Πέμπτη 15 Οκτωβρίου μέσω τηλεδιάλεξης με το εξής πρόγραμμα.

Πέμπτη ώρα 9-11 ομάδες 3 και 4

Πέμπτη ώρα 11-1 ομάδες 1 και 2

Oι εργαστηριακές ομάδες της Βιολογίας θα ταυτίζονται με αυτές της Πληροφορικής.

Περισσότερες λεπτομέριες για την διεξαγωγή του Εργαστηρίου  θα συζητηθούν στη διάρκεια του μαθήματος.

Καλή αρχή.

Οι παραδόσεις της θεωρίας της Βιολογίας θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 14 Οκτωβρίου, στις 10:00, μέσω της πλατφόρμας Google Meet. O σχετικός σύνδεσμος για τη συμμετοχή στην τηλεδιάλεξη θα κοινοποιηθεί με επόμενη ανακοίνωση.

Η επικοινωνία για θέματα που αφορούν στο μάθημα, θα γίνεται  μέσω της πλατφόρμας e-course.

Παρακαλούνται οι φοιτητές που θα παρακολουθήσουν το μάθημα κατά το τρέχον εξάμηνο να έχουν ενεργοποιήσει τον ιδρυματικό τους λογαριασμό (bl0****@uoi.gr), και να εγγραφούν στη σελίδα του μαθήματος στο e-course .

Oι εργαστηριακές ομάδες της Βιολογίας θα ταυτίζονται με αυτές της Πληροφορικής.

Περισσότερες λεπτομέριες για την διεξαγωγή του Εργαστηρίου θα συζητηθούν στο μάθημα.

Πέμπτη, 17 Σεπτεμβρίου 2020 20:34

Εξετάσεις Βιολογίας Ι και Βιολογίας ΙΙ

Πληροφορίες για την εξέταση του κάθε μαθήματος  έχουν αναρτηθεί στο αντίστοιχο e course.

Καλή επιτυχία

Δευτέρα, 06 Ιουλίου 2020 11:20

Αποτελέσματα πυχιακής Βιο Ι

Τα αποτελέσματα της πτυχιακής εξέτασης της Βιολογίας Ι έχουν καταχωρηθεί στο φοιτητολόγιο.

Σελίδα 1 από 17