Αικατερίνη Ράδου

Η προθεσμία παρουσίασης των Διπλωματικών Εργασιών θα πραγματοποιηθεί ΑΥΣΤΗΡΑ μέχρι την Τρίτη 12 Μαρτίου 2024 !!!!

Παρακαλούμε δέιτε το συννημένο αρχείο.

Ενημερώνουμε τους ενδιαφερόμενους φοιτητές ότι στον ιστότοπο του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης (http://gpa.uoi.gr) έχουν ανακοινωθεί τα αποτελέσματα κατάταξης και επιλογής των φοιτητών του Τμήματος, που θα πραγματοποιήσουν Πρακτική Άσκηση κατά το ακαδ. έτος 2023-2024  (ΠΑ-ΕΣΠΑ-12-2023-2024/8819/15-11-2023).

Τα αποτελέσματα βρίσκονται εδώ: https://bitly.ws/34U5x

Για οποιαδήποτε πληροφορία, οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να επικοινωνήσουν με το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης (Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ).

Από το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης
Πέμπτη, 30 Νοεμβρίου 2023 11:51

7ο Εκπαιδευτικό Συνέδριο ΠΕΒ

Παρακαλούμε δείτε τα συνημμένα αρχεία.

Ηορκωμοσίατων τελειόφοιτων του Τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων θα γίνει την Τετάρτη 15 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 10:00 το πρωί, στην αίθουσα τελετών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων "Γ. Μυλωνάς" (πάνω από το φοιτητικό εστιατόριο).

Η  παρουσίαση των Διπλωματικών Εργασίων των φοιτητών που θα υποβάλουν "Αίτηση-συμμετοχής στην Ορκωμοσία" του Νοεμβρίου 2023, πρέπει να έχει πραγματοποιηθεί μέχρι την Δευτέρα , 23 Οκτωβρίου 2023 (*δεν θα υπάρξει παράτηση παρουσίασης των Δ.Ε.).

Παρακαλούμε δείτε το συννημένο αρχείο που αφορά την ημέρομηνία παρουσίασης των Δ.Ε.

Τετάρτη, 17 Ιανουαρίου 2024 08:00

Οδηγίες για Νέους Φοιτητές upd

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο που αφορά "Οδηγίες για τους πρωτοετείς φοιτητές/τριες" του ΤΒΕΤ

Παρακαλούμε δείτε τα συνημμένα αρχεία που αφορούν την έγγραφή των τέκνων Ελλήνων του Εξωτερικού, των τέκνων Ελλήνων υπαλλήλων που υπηρετούν στο εξωτερικό και των Ελλήνων αποφοίτων ξένων λυκείων του εξωτερικού, ακα. έτους 2023-2024.

Η Γραμματεία θα ξεκινήσει να δέχεται τα δικαιολογητικά από αύριο ημέρα Τρίτη 3-10-2023 έως 10-10-2023, και ώρα 10:00 μς 13:00.

πενθυμίζεται ότι σήμερα, Δευτέρα 2 Οκτωβρίου και ώρα 11.00-13.00 θα πραγματοποιηθεί Ενημερωτική Συνάντηση (Info-Day) για την Πρακτική Άσκηση στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+, στο Αμφιθέατρο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης (Παν/πολη Α', Ιωάννινα).

Η δεύτερη Ενημερωτική Συνάντηση (Info-Day) για την Πρακτική Άσκηση στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 4 Οκτωβρίου και ώρα 17.00-19.00, στο Αμφιθέατρο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης (Παν/πολη Α', Ιωάννινα).

Καλούνται οι φοιτητές που ενδιαφέρονται να υποβάλουν ηλεκτρονικό φάκελο υποψηφιότητας για Πρακτική Άσκηση να παρακολουθήσουν μία από τις δύο ενημερωτικές συναντήσεις.

Επιπροσθέτως, ενημερώνονται όλοι οι φοιτητές ότι η Προκήρυξη για την Πρακτική Άσκηση, Σχέδιο 2023,
έχει δημοσιευθεί στον σύνδεσμο https://piro.uoi.gr/erasmus/22/hrisima-eggrafa

Καταληκτική ημερομηνία για την υποβολή ηλεκτρονικού φακέλου υποψηφιότητας ορίζεται η 29η Οκτωβρίου και ώρα 17.00
(επισημαίνεται ότι με το πέρας της καταληκτικής ημερομηνίας και ώρα, δεν θα είναι δυνατόν να υποβληθεί κανένας ηλεκτρονικός φάκελος υποψηφιότητας,
έστω και εάν ο ενδιαφερόμενος φοιτητής έχει ξεκινήσει τη διαδικασία και δεν πρόλαβε να την ολοκληρώσει).

Ευχόμαστε σε όλους τους φοιτητές καλή επιτυχία.

Από τη
Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων